150 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Yeni

RICHARD LUECKE STRATEJİ

0 yorum

VAR

22,80
24,00
%5

Adet

Bu kitap, strateji oluşturma ve onu uygulama hakkındadır. Layıkıyla uygulanan bir strateji, her şirketin en önemli başarı garantisi ya da sigortasıdır. Strateji, aynı zamanda iyi bir yönetimin inkâr edilemez başarı işaretidir de. Bu kitap, strateji konusundaki her şeyi kapsamadığı gibi, sizi bir strateji uzmanı da yapmayacaktır. Fakat bütün önemli konuları ele almaktadır ve iyi bir başlangıç yapmanız için gereken her şeyi içermektedir.

İşinizde başarıyı yakalayabilmek için iyi bir strateji yaratmanız ve sonra da onu en iyi şekilde uygulamanız şarttır.  Çok çeşitli faktörlerle rekabetin giderek arttığı bir piyasadaysanız, bu sizin için yaşamsal önem taşıyabilir. Şimdilik rahat bir piyasadaysanız bile, hızla değişen koşullar nedeniyle önünüzdeki gelişmeleri dikkatle gözlemeniz ve gereken adımları önceden atmanız gerekir. İşte strateji bunların hepsini kapsar. Strateji konusunu baştan sona ele alan bu kitap; stratejinin ne olduğunu, nasıl oluşturulacağını, onu uygulamak için hangi araç ve kaynakların gerekli olduğunu ve sonuçları nasıl ölçeceğinizi anlatıyor.

•  Şirket içi ve şirket dışı faktörleri saptayıp  değerlendirebileceğiniz analizler

•  Durumunuza uygun strateji tipleri

•  Faaliyet planları

•  Planınıza bağlı kalmak için yapmanız gerekenler

•  Uygulamanızın sonuçlarını ölçmek için araçlar

Strateji, konuya hem kapsamlı, hem de yeterince ayrıntılı bir bakış açısı getiriyor. İş dünyasından örnekler ve çeşitli tablolarla zenginleştirilmiş bu kitapta, başarı için gereken stratejiye dair çok şey bulacaksınız…

İÇİNDEKİLER

1- SWOT Analizi I

2- SWOT Analizi II

3- Strateji Tipleri

4- Stratejik Hamleler

5- Stratejiden Uygulamaya

6- Eylem Planları

7- Plana Bağlı Kalmak

8- Uygulamanın İnsan Boyutu

9- Uygulama Aşamasındaki Strateji

Ek: Uygulama İçin Yararlı Araçlar

Notlar

Sözlük

Richard Luecke, Harvard Business Essentials serisinde yer alan pek çok kitabın yazarıdır. Massachusettes Salem’de yaşayan Luecke, iş yaşamıyla ilgili konularda geniş bir yelpazeyi kapsayan otuzu aşkın kitap ve onlarca makale kaleme almıştır. Kendisi St. Thomas Üniversitesi MBA (iş idaresi yüksek lisansı) mezunudur.

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 22,80 22,80
2 11,40 22,80
3 7,73 23,19
4 5,80 23,19
5 4,65 23,26
6 3,90 23,37
7 3,35 23,48
8 2,94 23,48

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.