150 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Yeni

GİORGİO DE CHİRİCO (DÜNYANIN GİZEMİ)

0 yorum

  • Pera Müzesi
  • 9786054642557

VAR

83,33

Adet
Eser adı: Giorgio De Chirico (Dünyanın Gizemi, The Enigma of the World)
Eser Alt Başlığı : Giorgio De Chirico (Dünyanın Gizemi, The Enigma of the World)
Orijinal dil: Türkçe, İngilizce
Yazar: Kolektif
Yayınevinde kitabın ait olduğu Dizi Adı: Sergi Katalogları Dizisi
Kitabın genel anlamda türü: Pera Müzesi Yayınları
Katkıda Bulunanlar: Zeynep Ögel, Begüm Akkoyunlu Ersöz, Tania Bahar, Katherine Robinson
Cilt Bilgisi: Ciltli
Kağıt Bilgisi: Karton kapak
Basım Tarihi: Şubat 2016
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 283
Kitap Boyutları:  28 x  24 cm.

Kitap Tanıtım Yazısı :
Giorgio de Chirico, birbiri ardına sıralanan avangard akımlarla zenginleşmiş 20. yüzyılın en sıra dışı figürlerinden biridir. Konudan çok farklı form ve ifade biçimlerinin ön plana çıktığı bu zengin dönemde, de Chirico çağdaşlarından farklı bir yaklaşımla geliştirdiği yepyeni konuları resmin odağına taşıdığı özgün metafizik bir evren yarattı. 1910-1918 arasında ürettiği ve sürrealistlere de esin kaynağı olan ilk metafizik eserlerinin ardından I. Dünya Savaşı sonrasında değişen dinamiklerle farklı arayışlara yöneldi; Antik Yunan ve Roma sanatına ilgi duydu, eski ustaların yapıtlarını yeniden yorumladı. 80 yaşına geldiğinde tekrar metafizik resme yöneldi; sanat yaşamını bu alanda yeni geliştirdiği konular ve ilk dönemine kıyasla daha aydınlık bir paletle boyadığı tuvalleri ile tamamladı.
De Chirico’nun sanatsal serüvenine ve kurucusu olduğu metafizik sanat olgusuna odaklanan kapsamlı makaleler ve sanatçının yazılarını içeren sergi kataloğu en erken tarihli eserlerinden son yapıtlarına kadar çeşitli dönemlerinden örnekleri içeriyor.
 
 
Giorgio de Chirico is one of the most extraordinary figures of the 20thcentury, a period marked by consecutive avant-garde movements. During this rich period that brought to fore different forms and modes of expression rather than themes in painting, de Chirico, as distinct from his contemporaries, created a unique metaphysical universe in which he carried the fresh themes he developed and carried to the center of his painting. Following the first metaphysical works he produced between 1910 and 1918, which also served as a source of inspiration for the Surrealists, he gravitated towards a different search with the changing dynamics of the post-World War I period. He was interested in ancient Greek and Roman art and re-interpreted the works of Old masters. He revisited metaphysical painting when he turned 80. He completed his artistic career with the new themes he developed in this area and the canvases he painted with lighter colours compared to his early period.
The exhibition catalogue includes writings by the artist and encompassing essays focusing on de Chirico’s artistic career and the Metaphysical Art, which he invented, as well as exemplifying his various periods ranging from his earliest works to his last ones.

 
 
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 83,33 83,33
2 41,67 83,33
3 28,25 84,75
4 21,19 84,75
5 17,00 85,00
6 14,24 85,41
7 12,26 85,83
8 10,73 85,83

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.