150 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Yeni

PERGAMON

0 yorum

VAR

550,00

Adet

PERGAMON
Anadolu’da Hellenistik Bir Başkent A Hellenistic Capital in Anatolia
 
MÖ 3. yüzyılda Attalos Hanedanlığı’nın kurulmasıyla, Attalos Krallığı’nın başkenti ve resmi ikametgahı haline gelen antik Pergamon kenti, birçok sivil kurumu olan az çok bağımsız bir polis’ti. Bu nedenle elinizdeki kitabın amacı, Pergamon’da yaşayan halkın yanı sıra, Athena Kutsal Alanı, Büyük Sunak, Asklepieion ve Kızıl Avlu gibi önemli kutsal yerleriyle birlikte Pergamon’u bir büyük kent ve bir krallık başkenti olarak sunmaktır. Her ne kadar Hellenistik Dönem’e ağırlık verilmişse de, kitapta genel olarak prehistorik çağlardan Bizans Dönemi’ne kadar uzanan geniş bir zaman dilimi incelenmektedir. Böylece, içinde bulunduğu doğal çevrenin kentin gelişimindeki etkileri gözler önüne serilirken, aynı zamanda Hellenistik Dönem mirasına daha sonraki zamanlarda nasıl sahip çıkıldığı, ne şekilde değiştirildiği ve zenginleştirildiği, ya da bu mirasın nasıl tahrip edildiği daha net bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Since the establishment of the Attalid dynasty in the 3rd century bc the ancient city of Pergamon had been the capitalroyal residence of the Attalid kingdom as well as a moreless independent Hellenistic polis with all its civic institutions.
Consequently this book concentrates above all on Pergamon as a citya royal capital, on its inhabitantsits sacred spaces, which feature so prominently in the urban fabricinclude the Sanctuary of Athena, the Great Altar, the Asklepieionthe Red Hall (or Red Basilica). Although the chronological focus lies on the Hellenistic epoch, the articles in this volume cover a span from prehistory to the Byzantine period, as is essential if one is to understand the prerequisites for the city’s development within its landscape,also to appreciate how the legacy of Hellenism was handed down, changed, enrichedalso destroyed in subsequent periods.
 
Pergamon - Anadolu’da Hellenistik Bir Başkent /
A Hellenistic Capital in Anatolia

Haz: Felix Pirson, Andreas Scholl
Koordinasyon: Şennur Şentürk, Nihat Tekdemir
Düzelti: Filiz Özkan, Merete Çakmak
Sayfa: 552 Ebatları: 23,5 x 33 cm Karton Kulaklı Kapak
Kâğıt Cinsi: 135 Gr. Mat Kuşe (Sappi Magno)

 • Andreas Scholl, Felix Pirson
 • Özellik Değer
  Cilt Tipi Karton Kapak
  Dil Türkçe
  Sayfa Sayısı 552
  Yazar Andreas Scholl, Felix Pirson
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Peşin 550,00 550,00
  2 275,00 550,00
  3 186,45 559,35
  4 139,84 559,35
  5 112,20 561,00
  6 93,96 563,75
  7 80,93 566,50
  8 70,81 566,50

  Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

  Güvenlik Kodu

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Benzer Ürünler

  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.