150 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Yeni

HAYAT KISA , SANAT UZUN BİZANS´TA ŞİFA SANATI

0 yorum

VAR

400,00

Adet

Bizans'ta şifa sanatı ve uygulamalarını, Roma döneminden geç Bizans dönemine uzanan bir süreçte ele alan sergi, adını Hippokrates'in ünlü "hayat kısa, sanat uzun" aforizmasından alıyor. Antik dünyanın kutsal şifacıları Apollon ve Asklepios ile rasyonel tıbbın ve farmakolojinin kurucuları Hippokrates ve Dioskorides'in altyapısını oluşturduğu, Bizanslıların şifa yöntemleri olan inanç, büyü ve tıbbı anlatıyor.

Hastalığın, birincil nedeninin şeytanlar olduğuna dair inanç ile Hippokratik öğretilere dayandırılan akılcı bir algılanış, "şifa sanatı"nın öncülerinde -hekimler, eczacılar, azizler ve büyücüler - çarpıcı bir biçimde birlikte var olur. Bu anlamda, sağlıklı olmak ve hastalıklardan, şeytanlardan korunmak, bedeni ve ruhu arındırmak için yapılan ritüeller, Bizanslıların günlük yaşamına da ışık tutuyor.

Sergi kataloğu Bizans'ın kadim kültürel mirasını, dinsel ve akılcı düşüncenin yanı sıra, Akdeniz çevresindeki çağdaş bilimsel gelişmeler ve yenilikler üzerindeki etkisini de gözler önüne seriyor. Alanının önde gelen uzmanları tarafından kaleme alınmış makaleler ve kimi ilk kez yayımlanan eserlerin yer aldığı katalog Bizans tarihi ve sanatı üzerine yayımlanmış en güncel ve kapsamlı yayınlar arasında yer alıyor.

The famous aphorism of Hippocrates-"life is short, art long"- stands at the heart of this exhibition, which examines the art and practice of healing in Byzantium from Roman times to the late Byzantine period. It traces the concurrent methods of healing-faith, magic, and rational medicine-from the foundations laid by Apollo and Asklepios, healers of antiquity, as well as Hippocrates and Dioscorides, the founders of rational medicine. The fascinating coexistence of a belief in demons as the primary cause of illness and a rational perception of disease, grounded in Hippocratic teachings, come together in the protagonists of the "art of healing"-the physicians, druggists, saints, holy men, and magicians who healed the sick. The daily rituals involved in maintaining and pursuing well-being, protecting against demons, purifying the body and soul offer a glimpse into the daily life of the Byzantines.

The exhibition catalogue illustrates the influence of Byzantium's ancient cultural heritage on religious and rational thought as well as contemporary scientific developments and innovations from around the Mediterranean. The catalogue is one of the most updated and extensive publication on the history and art of healing in Byzantium with essays written by the acclaimed academics and with various works, some of them being published for the first time.

Özellik Değer
Cilt Tipi Karton Kapak
Dil İngilizce
Dil Türkçe
Sayfa Sayısı 381
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 400,00 400,00
2 200,00 400,00
3 135,60 406,80
4 101,70 406,80
5 81,60 408,00
6 68,33 410,00
7 58,86 412,00
8 51,50 412,00

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.